Smutny koniec

Opublikowano: wtorek, 05, styczeń 2010

no comments :(W dniu dzisiejszym kończymy głosowanie na polską nazwę gry Factory Manager.

Niestety pozycja, która od kilku dni utrzymywała się na pierwszej pozycji osiągnęła taki wynik przez nieuczciwe zachowanie jednego z użytkowników naszego serwisu. Osoba ta założyła w ciągu kilku ostatnich dni kilkanaście kont w naszym portalu i oddawała z każdego z nich głos. Podejrzewamy, że osoba ta nie zwróciła uwagi, że oddawanie głosów w paczkach po kilka sztuk w odstępie kilku mitunut z tego samego komputera może być podejrzane. Kilkanaście głosów oddanych zostało z powtarzających się adresów IP w Polkomtelu lub GTS, a próba zmiany IP przez wylogowanie się z sieci Polkomtel i ponowne zalogowanie zmieniło IP, ale niestety tylko na ostatniej pozycji. Nowy adres wciąż jednak należał do tego samego providera.

To w połączeniu z faktem głosowania na jeden tytuł seriami "pod rząd" w bardzo krótkich odstępach pozwala nam przypuszczać, że głosowała ta sama osoba. W ten sposób zostało oddanych kilkanaście głosów na jedną propozycję.

W tej sytuacji wyniki głosowania będziemy brać pod uwagę w formie pomocniczej, ale z pewnością nie decydującej. Nieuczciwie oddane głosy oczywiście zostaną zignorowane.