Instrukcja do Ora et Labora

Opublikowano: niedziela, 16, październik 2011

Zgodnie z zapowiedzią, w naszym repozytorium umieściliśmy instrukcję do Ora et Labora.

Należy w tym miejscu zaznaczyć, że w pudełku znajdują się cztery części instrukcji:

  • Przygotowanie do gry (2strony)
  • Wprowadzenie do gry (4 strony
  • Instrukcja szczegółowa (8 stron)
  • Indeks wszystkich budynków (12 stron)

Z powyższej listy przed rozpoczęciem gry koniecznie należy przeczytać Przygotowanie do gry oraz jedną z części: Wprowadzenie lub Instrukcja szczegółowa.
Przeczytanie Wprowadzenia umożliwi szybkie rozegranie pierwszej partii i poznanie ogólnych zasad gry. Nie zawiera ono jednak szczegółowych opisów wszystkich sytuacji, które mogą się zdarzyć w trakcie gry. Po rozegraniu pierwszej partii konieczne więc będzie zapoznanie się z Instrukcją szczegółową.

Jeśli podczas gry pojawią się pytania odnośnie działania poszczególnych budynków, z pomocą przychodzi Indeks budynków. Pomimo swojej nazwy nie jest to jednak dokument, który zawiera jedynie opis działania budynków. W tej części instrukcji zawarto również uwagi i spostrzeżenia Uwe Rosenberga zebrane w wielomiesięcznym okresie testów. Można tu znaleźć więc opisy interakcji pomiędzy budynkami, wskazówki co do strategii oraz szczegółowe wyjaśnienia dotyczące najczęstszych dylematów: "do czego mi to potrzebne?", "jak zdobędę ... ?" oraz "co i kiedy warto zbudować". Jest to więc dokument bardzo przydatny dla osób, które zechcą skorzystać z setek godzin doświadczeń graczy testowych oraz podpowiedzi samego autora.

W repozytorium umieściliśmy jedynie dwie części instrukcji, aby pobudzić apetyt wszystkich, którzy mają ochotę zagrać w Ora et Labora. Życzymy przyjemnej lektury.


 
Plików:
Ora et Labora - opis przygotowania rozgrywki

Opis przygotowania rozgrywki w Ora et Labora.
Autor gry: Uwe Rosenberg

Data 16-10-2011 Język  Polski Wielkość 1.49 MB Download 3142
 
Ora et Labora - instrukcja

Instrukcja gry planszowej Ora et Labora.
Autor gry: Uwe Rosenberg

Data 16-10-2011 Język  Polski Wielkość 2.56 MB Download 3976