Jesienne dodatki

Opublikowano: czwartek, 15, sierpień 2019

dodatki info strona 002

 

Powoli kończące się lato i nadchodząca jesień w wielu graczach budzi mieszane uczucia. Bo z jednej strony nieodwracalnie kończy się czas wakacyjnej laby, z drugiej - wydłużające się wieczory to znakomita okazja do grania w planszówki.

Na osłodę tej perspektywy przypominamy, że właśnie jesienią mają się ukazać trzy dodatki do naszych gier.
Posiadacze Agricoli (wersja dla graczy)  będą mogli się cieszyć nowym wydaniem dodatku "Torfowisko". Kawerna  wzbogaci się o dodatek "Dokąd Sięgają Korzenie", który wprowadza urozmaicenie w postaci nowych ras i ich nowych możliwości. Zaś wielbicieli szkockich klimatów na pewno ucieszy wieść, że  na Wyspie Skye  do Wędrowca dołączą "Druidzi".

Przewidywana data ukazania się dodatków to październik 2019. 

 

Wakacyjne podsumowania

Opublikowano: piątek, 26, lipiec 2019

Wakacje to czas na odpoczynek po pracowitym początku roku i nabranie sił na kolejne wyzwania. Upalna pogoda zachęca do wypoczynku (także przy planszówkach), ale i każe z sentymentem wspominać chłodniejsze miesiące, kiedy temperaturę podnosiło nie ukryte za chmurami słońce, a gorące nowości na stołach wielbicieli gier.
Rzućmy okiem na to, co w tym roku już za nami.

Nowości

Pierwsze półrocze przyniosło nam cztery znakomite nowości.

Azul: Witraże Sintry - nowa gra Michaela Kieslinga, nawiązująca do ubiegłorocznego przeboju - Azul. Tym razem wielbiciele układania przepięknych azulejos mają okazję zmierzyć się z delikatną materią, jaką są szklane płytki kolorowych witraży w pałacu w Sintrze. Czy ciekawsze jest zdobienie ścian płytkami czy tworzenie barwnie przeszklonych okien - tu zdania są podzielone, ale niewątpliwie kolejna gra z serii cieszy oko i rozgrzewa umysły.

Patchwork Doodle - młodszy brat Patchworka i Patchworka Express, których twórcą jest Uwe Rosenberg, wpisuje się w popularny ostatnio nurt tzw. "wykreślanek". Kostka, kredki i notes z kartkami do rozgrywki to zawartość pudełka kompaktowych rozmiarów , które znakomicie zmieści się w wakacyjnym bagażu podręcznym. Rzut kostką wskazuje, jaki kawałek materiału należy umieścić w projekcie barwnej kołderki. Projektant, który potrafi zrobić to najefektywniej, zdobędzie najwięcej punktów i zostanie zwycięzcą.

Fudżi - bohaterowie nowej gry Wolfganga Warscha wyruszyli na wyprawę. Jednak wulkan Fudżi nie okazał się zbyt przyjazny i jedynym ratunkiem jest ucieczka przed lawą. Bez dobrej komunikacji i kooperacji między graczami nie ma szans na uchronienie się przed niebezpieczeństwem, potrzebne też będzie trochę szczęścia przy rzucie kośćmi, aby całą wyprawa zakończyła się szczęśliwie.

Blackout Hongkong - autor wydanych przez nas gier takich jak Great Western TrailWyspa Skye i Mombasa tym razem przenosi graczy do Hongkongu. Ale zdecydowanie nie jest to wakacyjny relaks - w Hongkongu zapanowała ciemność, a celem każdego z graczy jest zabezpieczenie dzielnic pogrążonego w ciemności i chaosie wielkiego miasta. Sprawne zarządzanie zespołem złożonym z ochotników i specjalistów, dobre wykorzystanie zasobów to recepta na sukces i przywrócenie spokoju.  Eurogracze na pewno odnajdą w tym tytule wszystko, co lubią.

NGR


Pierwsza połowa roku to też czas podsumowań ubiegłorocznych dokonań. Tym razem uznanie Kapituły nagrody Planszowa Gra Roku znalazły dwa nasze tytuły - w kategorii "Najlepszy dodatek" zwyciężyła Great Western Trail - Kolej na Północ, a grą z najlepszą grafiką został  Azul. W plebiscycie "Złoty Pionek", w którym nagrody przyznają członkowie zrzeszeni w grupie Kluby Gier Planszowych doceniając tytuły, po które najchętniej sięgają gracze wyróżnienie w kategorii gier dwuosobowych otrzymał nasz Patchwork,

Ogłoszenie wyników konkursu Nagroda Roku odbyło się w Poznaniu, na Festiwalu Fantastyki Pyrkon, który był jedną z wielu imprez, na których można było nas spotkać. Wydawnictwo Lacerta pojawiło się w tym roku w wielu miejscach na planszówkowej mapie Polski. Byliśmy w Gdyni na festiwalu Gramy, we Wrocławiu na Gratislavii, w Gliwicach na Planszówkach w Arenie Gliwice, Warszawskich Targach Fantastyki, festiwalu OstrowPlansze w Ostrowie Wielkopolskim, Grand Game Festiwal w Słupsku i wielu innych. 


Po pracowitym pierwszym półroczu przyszedł czas wakacyjnego odpoczynku, choć nie będzie on trwał długo. Już planujemy kolejne spotkania z graczami na imprezach, które odbędą się po wakacjach, wypatrujcie nas  m.in. w Katowicach, Wrocławiu, Gdańsku, Warszawie, zajrzyjcie na stoisko, żeby porozmawiać i spróbować tego, co juz dla Was mamy i tego, co planujemy. Do zobaczenia :)

Patchwork Doodle już w sprzedaży!

Opublikowano: środa, 27, marzec 2019

premiera info2029

 

Przygotujcie kredki, świecówki, ołówki - Patchwork Doodle już jest!  Od dziś znajdziecie go w swoich ulubionych sklepach z grami.

Wykreślana wersja naszej słynnej kołderki podbiła wiele serc w wersji print&play w ciągu ostatnich tygodni - teraz nadszedł czas by zawładnęła i Waszymi. Trzydzieści skrawków materiału, deska kreślarska, kredki i Wasza inwencja twórcza stwarzają nieograniczone możliwości projektowania pięknych wzorów i zdobywania punktów zwycięstwa.

Patchwork Doodle sprawdzi się w każdym gronie. Do dzieła! Projektujcie piękne kołderki!

Więcej o grze przeczytacie tutaj.

Patchwork Automa już niebawem w sprzedaży!

Opublikowano: sobota, 13, kwiecień 2019

Patchwork automa info2624

 

Dla wielbicieli Patchworka, zwłaszcza tych, którym czasem brakuje współgracza, mamy znakomitą wiadomość!

Już niebawem w sprzedaży pojawi sie Patchwork Automa - rozszerzenie zmieniające klasycznego, dwuosobowego Patchworka w grę jednoosobową. Rozszerzenie Automa składa się z 24 kart i nie jest samodzielną grą - do rozgrywki wymagane jest posiadanie podstawowej wersji gry Patchwork. 

Instrukcja będzie dostępna jedynie on-line - szukajcie jej tutaj.

 

 

 

Azul: Witraże Sintry już w sklepach!

Opublikowano: piątek, 22, marzec 2019

azul premiera info1935

 

Na tę wiadomość czekaliście niecierpliwie od kilku miesięcy. Premiera Azula: Witraże Sintry już dzisiaj!


Azul: Witraże Sintry zabierze Was ponownie na dwór portugalskiego króla - tym razem Waszym zadaniem będzie wykonanie najpiękniejszych witraży w pałacu w Sintrze.
Kto ułoży piękniejszy witraż? Kto zdobędzie więcej punktów? Zapraszamy do gry!


Szukajcie w swoich ulubionych sklepach z grami., a jeśli przed zakupem chcielibyście wypróbować, to będzie ku temu sporo okazji. Odwiedzimy w nadchodzących tygodniach wiele planszówkowych festiwali. Najbliższe z nich to Planszówki w Arenie Gliwice, Ostrowplansze, Rzuć Kostką, Gratislavia i Gramy.

 

Warto zajrzeć na nasze stoiska i wypróbować swoją umiejętność projektowania witraży. Nie zwlekajcie jednak zbytnio - nasz dystrybutor donosi, że cały nakład zniknął z jego magazynów. Patronat nad grą objęli: Kto Wygrywa, Planszowe Newsy i Boardgame Shot.

 

Więcej o grze Azul:Witraże Sintry tutaj.