Uwe Rosenberg razy dwa!

Opublikowano: czwartek, 15, wrzesień 2011

Po dłuższej chwili milczenia i niepewności możemy z przyjemnością ogłosić, że w najbliższym czasie nakładem Wydawnictwa Lacerta ukażą się dwie gry Uwe Rosenberga - autora m.in. Agricoli i Fasolek.

Pierwszą z gier będzie Ora et Labora. Jest to nowość, która swoją premierę będzie miała podczas tegorocznych targów Spiel '11 w Essen. Po przeprowadzeniu rozgrywek testowych jesteśmy pewni, że gra przypadnie do gustu fanom "eurogier". Całość osadzona jest w klimacie średniowiecznego klasztoru. Gracz będzie miał do dyspozycji Przeora oraz jego pomocników oraz mnóstwo możliwości rozwoju swojego klasztoru. W przeciwieństwie do rozwiązań zastosowanych w grach takich jak Puerto Rico czy Agricola, w grze Ora et Labora pojawia się możliwość wykorzystania dobrodziejstw sąsiedniego klasztoru (należącego do innego gracza). Zupełnie nietypowo rozwiązany został również mechanizm pojawiania się w grze zasobów.

Drugą pozycją, która w niedługim czasie ujrzy światło dzienne to Le Havre tego samego autora. Wielu fanów słało do nas prośby o wydanie tej gry, co tym bardziej upewnia nas, że gra znajdzie uznanie wśród polskich graczy. Podobnie jak w przypadku Puerto Rico, do polskiej edycji Le Havre dołączone zostanie rozszerzenie.

W zanadrzu mamy wciąż plany wydania jeszcze jednej gry z pierwszej pięćdziesiątki BGG. Ten projekt jednak jest jeszcze w fazie ustaleń kontraktowych, więc fanom dobrych i sprawdzonych gier nie pozostaje nic innego, niż jeszcze chwilę poczekać na ujawnienie tajemnicy.