Plany wydawnicze - garść informacji

Opublikowano: środa, 25, czerwiec 2014

Minęło już trochę czasu od ostatniej aktualizacji informacji odnośnie naszych planów wydawniczych, więc najwyższy czas podzielić się stanem naszej wiedzy na dzień dzisiejszy.
Chcielibyśmy od razu uprzedzić naszych niecierpliwych fanów, że terminy międzynarodowych produkcji są ustalane przez koordynatorów produkcji (wydawnictwa posiadające prawa autorskie gier) i nie mamy wpływu na ich decyzje.

Krwiopijca i Hook: Gry właśnie się wyprodukowały i jadą do naszego magazynu. Sprzedaż powinna się więc rozpocząć na początku przyszłego tygodnia.

Pandemia: Od wczoraj gra ponownie trafiła do sprzedaży.

Rozszerzenie Pandemii - Na krawędzi (On the Brink): Druk w Chinach został przeplanowany na przełom czerwca i lipca. Jeśli ten termin nie zostanie przesunięty, to rozszerzenie pojawi się w sprzedaży we wrześniu.

Caverna: Data druku została przeplanowana na wrzesień, ale gra będzie produkowana w Niemczech, więc do sprzedaży trafi tuż po zakończeniu produkcji.

Szklany Szlak (GlassRoad): Data druku została przeplanowana na sierpień. Druk w Chinach, więc sprzedaż rozpocznie się pod koniec września/początek października.

Dwa dodatki do dwuosobowej Agricoli - Chłopi i ich zwierzyniec: Druk powinien być na początku lipca w Niemczech.

Dodruk gry Wysokie Napięcie - data druku bez zmian sierpień/wrzesień 2014 (Niemcy).

Rozszerzenie gry Mage Knight - Lost Legion: Niezbyt dobra informacja, którą w końcu otrzymaliśmy od WizKids brzmi "We've reviewed the second half of 2014 production schedule and have no plans for printing lost legions". Obecnie sprawdzamy, czy byłoby możliwe (i uzasadnione ekonomicznie) przeniesienie produkcji do Europy wyłącznie na potrzeby polskiej edycji. Jeśli WizKids się zgodzi, a cena nas nie powali na kolana, to podejmiemy się druku w Europie.

Dodatek do Agricoli - Talia Graczy (Gamer's Deck): planujemy produkcję po wakacjach.

Dodatek do Innowacji: podobnie jak Lost Legion - czekamy na jakikolwiek termin możliwej produkcji.

Exodus - Proxima Centauri: będziemy podejmować ostateczną decyzję w sierpniu.