Plany wydawnicze 2017 część 1

Opublikowano: wtorek, 10, styczeń 2017

Owocowe OpowieściDawno się nie odzywaliśmy, ale za nami dość szalona końcówka 2016 roku. 

W grudniu udało nam się bowiem wysłać aż dwie gry do produkcji - Great Western Trail i Owocowe Opowieści (polska wersja Fable Fruit). Ale to nie wszystko co mamy dla Was przygotowane! Czytajcie dalej! 

 

 

 

 

Najpierw stan zapowiedzianych w 2016 roku tytułów:

Wilkołaki – już niedugo wpłyną do naszego magazynu. Czekamy teraz na aplikację, która jeszcze jest w produkcji i gry powinny powędrować do sklepów. 

Pandemic – stan zagrożenia – pliki dawno przygotowane i wysłane do produkcji. Po drodze jednak Z-man został przejęty przez Asmodee i czekamy na informacje o nowej dacie druku tego dodatku. 

 

Zapowiedzi na 2017: 

Do tej pory na łamach Znadplanszy.pl i Kuriera planszowego mogliście przeczytać o kilku naszych zapowiedziach. Czas zebrać to w jedną całość. 

Owocowe opowieści - 

Dawno, dawno temu był sobie wspaniały las, pełen przepięknych, kolorowych owoców. Owoce te można było wyciskać, a ich soki mieszać, tworząc najpyszniejsze napoje, jakie możecie sobie wyobrazić. Jesteście zwierzętami zamieszkującymi ten wspaniały las, a wasze dni mijają na poszukiwaniu najsmakowitszych owoców. Znajdziecie je z pomocą przyjaznych mieszkańców lasu, którzy obdarują was owocami, wymienią się nimi z wami lub przyjdą z pomocą w wielu różnych sytuacjach. Okropnie chce ci się pić. Czy będziesz tym, kto zaspokoi swoje pragnienie najszybciej? Owocowe opowieści to gra typu Fable. Rozgrywka w niej zmienia się wraz z upływem czasu. Pierwszą rozgrywkę zaczniesz w stanie początkowym, a wraz z tym jak będziesz lepiej poznawać grę, mechanika i rozgrywka będą ewoluować. Każda kolejna gra w Owocowe opowieści nieco ją zmieni, jednak żadna zmiana nie jest nieodwracalna. Gra typu Fable dostarczy tyle samo radości po 20 rozgrywkach, co za pierwszym razem. 

 

Autor: Friedemann Friese
Liczba graczy: 2 - 5 osoby
Wiek graczy: od 8 lat
Czas gry: 20-30 minut 

great western trailGreat Western Trail – To gratka dla każdego miłośnika dobrych gier. Wcielamy się w kowbojów gnających swoje stado do Kansas. Pfister po zeszłorocznym hicie, Mombasie, po raz kolejny pokazuje jak z kilku dobrze znanych mechanik zrobić wspaniałą grę, która ma w sobie coś świeżego. Graliśmy już kilka partii i jesteśmy zachwyceni!

Autor: Alexander Pfister
Liczba graczy: 2 - 4 osoby
Wiek graczy: od 12 lat
Czas gry: 75 - 150 minut

Przewidywana data premiery - 2. kwartał 2017

 

 

 

englishboxWysokie Napięcie : gra karciana – Lubicie Wysokie Napięcie, ale ciężko wam znaleźć czas na partyjkę legendy gier ekonomicznych? Nie ma problemu - teraz wersja karciana zapewni podobne wrażenia z rozgrywki przy czasie gry poniżej godziny. Licytuj elektrownie, kupuj surowce na rynku, zarobione pieniądze reinwestuj w jeszcze lepsze elektrownie.

Autor: Friedemann Friese
Liczba graczy: 2 - 6 osoby
Wiek graczy: od 13 lat
Czas gry: ok. 60 minut

Premiera: 2.kwartał 2017 

 

 

englishbox2

Szczęść boże: gra karciana – Niemcy u schyłku 20 wieku były centrum wydobycia węgla w Europie. Zanurz się w brudny świat przemysłu węglowego, gdzie szukając fortuny będzie transportował czarne złoto do odległych miejsc. Nie jest to takie łatwe – najpierw trzeba je wydobyć, załadować do odpowiednich wagonów i dopiero dostarczyć.

Jest to karciana wersja wzorująca się na Szczęść boże, popularnym tytule wydanym w 2013. Innowacyjna mechanika i prawie 240 kart sprawia, że rozgrywka jest daleka od oryginału, ale równie ciekawa.

Autor: Michael Kiesling, Wolfgang Kramer
Liczba graczy: 2 - 4 osoby
Wiek graczy: od 10 lat
Czas gry: 50 - 80 minut

Premiera: 2. kwartał 2017 

 

 

Najlepsze jednak na koniec, czyli gry o których jeszcze nikomu nie mówiliśmy:

uczta dla odyna

Feast for Odin - czyli Uczta u Odyna.
Najnowsze dzieło Uwe Rosenberga, które zaraz po premierze zaczęło wspinać się na szczyt list najlepszych gier (obecnie 26 miejsce w rankingu gier strategicznych na BGG).

Wysyłamy swoich wikingów na planszę , żeby polować, zbierać  surowce, obrabiać je, rozwijać budynki, kupować statki i najeżdżać osady. Otrzymane w wyniku akcji żetony, układamy na swoich planszach, aby uzyskać dochód, a później punkty zwycięstwa.

Pozycja obowiązkowa dla każdego fana Uwe Rosenberga i gier w których trzeba kombinować.

Autor: Uwe Rosenberg
Liczba graczy: 1 - 4 osoby
Wiek graczy: od 12 lat
Czas gry: 30 - 120 minut

Przewidywana data premiery - 2. kwartał 2017

 

park niedzwiedziPark niedźwiedzi
W tej grze będziecie z żetonów budować park dla niedźwiedzi starając się odpowiednio rozmieszczać dostępne kafelki. Jeśli lubicie Patchworka (a wiemy, że lubicie ;) ) i zawsze brakowało wam możliwości zagrania w 4 osoby to szykujcie portfele to jest tytuł dla was! Więcej o nim już niedługo :) 


Przewidywana data premiery - 1. kwartał 2017

 

To nie oczywiście nie koniec tytułów zaplanowanych na 2017 rok. O kolejnych pozycjach będziemy informować na bieżąco na naszym facebooku i stronie internetowej. 

 

comments