Aktualizacja planów na 2017 część 1

Opublikowano: piątek, 17, luty 2017

Od ostatniej aktualizacji minął prawie miesiąc. Co przez ten czas robiliśmy? Dowiecie się klikając czytaj dalej!

 

 

Styczeń był całkiem pracowity, a początek roku to wizyta w Norymberdze gdzie przez dwa dni pełne spotkań poznaliśmy ponad 60 gier, prototypów i pomysłów na gry. Zanim uda nam się to wszystko poukładać i wybrać dla Was te najlepsze pozycje rzućmy okiem co z ostatnio zapowiedzianymi grami:

 Uczta dla Odyna (Feast for Odin) 

uczta dla odyna  Obecnie kończymy tłumaczenie. Została jeszcze redakcja, korekta pod koniec lutego gra powinna zostać wysłana do drukarni. Cały czas czekamy na informacje od Feuerland z dokładną datą druku, ale mamy nadzieję że w Ucztę u Odyna zagracie jeszcze przed wakacjami. 
Owocowe opowieści (Fabled Fruit) 
 Owocowe Opowieści

Dawno, dawno temu był sobie wspaniały las, pełen przepięknych, kolorowych owoców. Owoce te można było wyciskać, a ich soki mieszać, tworząc najpyszniejsze napoje, jakie możecie sobie wyobrazić.

Jesteście zwierzętami zamieszkującymi ten wspaniały las, a wasze dni mijają na poszukiwaniu najsmakowitszych owoców. Znajdziecie je z pomocą przyjaznych mieszkańców lasu, którzy obdarują was owocami, wymienią się nimi z wami lub przyjdą z pomocą w wielu różnych sytuacjach. Okropnie chce ci się pić. Czy będziesz tym, kto zaspokoi swoje pragnienie najszybciej?

Owocowe opowieści to gra typu Fable. Rozgrywka w niej zmienia się wraz z upływem czasu. Pierwszą rozgrywkę zaczniesz w stanie początkowym, a wraz z tym jak będziesz lepiej poznawać grę, mechanika i rozgrywka będą ewoluować. Każda kolejna gra w Owocowe opowieści nieco ją zmieni, jednak żadna zmiana nie jest nieodwracalna. Gra typu Fable dostarczy tyle samo radości po 20 rozgrywkach, co za pierwszym razem.

Gra wysłana do druku na początku stycznia. Jeszcze na początku marca powinna zawitać na sklepowych półkach i Waszych stołach. Na ten moment nie znamy jeszcze SCD.  

  Park Niedźwiedzi (Bärenpark)
 Park Niedźwiedzi

Podczas gry będziecie budować swój własny Park Niedźwiedzi. Planujcie umiejętnie lokalizacje poszczególnych atrakcji: wybiegów, pawilonów oraz terenów zielonych tak, aby żadna powierzchnia w waszych parkach się nie zmarnowała. Pawilony oraz wybiegi przyniosą wam punkty zwycięstwa. Im szybciej je wybudujecie, tym więcej punktów zdobędziecie. Dbajcie też o to, aby odpowiednio wcześnie zdobyć pozwolenie na budowę i powiększyć teren swojego parku. Gra dobiegnie końca, kiedy pierwsza osoba w pełni zabuduje swój park atrakcjami. Wygra ten, kto zdobędzie największą liczbę punktów zwycięstwa.

Gra przetłumaczona i wysłana do drukarni. Czekamy jeszcze na delikatną korektę grafik na pudełku i na początku kwietnia spodziewamy się dostawy gier do magazynu. SCD powinna wynosić około 99 zł. 

 

Pandemic Legacy - sezon 2 
 IMG 5271

Dostaliśmy trochę więcej informacji o sezonie drugim Pandemica Legacy. Prace wrą, a premiera ma się odbyć w okolicach Gen Conu i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że polska edycja będzie miała premierę równolegle z angielską (mogą wystąpić drobne różnice związane z transportem do Ameryki i Europy). 

 

Great Wester Trail 
great western trail Właśnie dostaliśmy informację, że Great Western Trail kończy się produkować. Ta, naszym zdaniem, jedna z najciekawszych gier euro zeszłego roku powinna trafić na Wasze stoły na początku marca. Wypatrujcie bacznie przedsprzedaży! SCD powinna pojawić się niebawem. 
Wilkołaki (One Night Ultimate Werewolf) 
wilkolak pudelko 3d Jedna z najlepszych gier imprezowych na świecie właśnie trafiła do przedsprzedaży. Ciągle czekamy, aż Bezier spolszczy aplikację, ale grę możecie już zamawiać u naszego partnera - Planszoweczka.pl