Dostawa Great Western Trail i Owocowych opowieści

Opublikowano: wtorek, 14, marzec 2017

gwt 6.776689.600x0Właśnie przyjechały do nas dwa długo wyczekiwane tytuły. Kupicie je w przedsprzedaży w naszym zaprzyjaźnionym sklepie Planszoweczka.pl. W rozwinięciu posta znajdziecie kilka zdjęć i nasze opinie po kilku partiach.

 

 

 

Great Western Trail 

Naszym zdaniem jedna z najlepszych euro-gier ostatnich lat. A wiemy, co mówimy - mamy na koncie wydawniczym mnóstwo gier tego typu, a jeszcze więcej nie przeszło przez nasze redakcyjne sito. 

W Great Western Trail urzekło nas połączenie klimatu z mechaniką. Nieomalże słychać tętent kopyt pędzących przez piaszczyste drogi Stanów. Pfister po raz kolejny użył kilku dobrze znanych mechanik i połączył w sposób jakiego do tej pory jeszcze nie widzieliśmy. Mnóstwo dróg do zwycięstwa, długofalowe planowanie związane z zakupem nowych krów do swojego stada i rozbudową budynków, jak i taktyczne decyzje dotyczące wyboru trasy, którą nasze stado przepędzimy. Do tego piękne ilustracje i mamy wybuchową mieszankę, która trafi w gusta nie tylko wytrawnych graczy, ale dzięki prostym zasadom i łatwym do zrozumienia ikonom również nada się dla początkujących miłośników gier strategicznych. 

 

gwt 1.839033.600x0

gwt 2.1215745.600x0

 

 

Owocowe opowieści

Owocowe opowieści to kolejny udany eksperyment Friedmana Friese. Autor między innymi Wysokiego Napięcia, zainspirowany mechanizmem, który znajdziecie m.in w Pandemic: Legacy sezon 1 ( obecnie najlepsza gra świata wg. BGG) postanowił pokazać, że da się połączyć tę radość z odkrywania kolejnych części zmieniającej się gry, a jednocześnie dać graczom możliwość cieszenia się grą więcej niż raz. Tak powstał mechanizm Fable, w którym gra cały czas ewoluuje, ale w dowolnym momencie możemy ją przywrócić do stanu początkowego. Frajda z odnajdywania kolejnych kombosów pomiędzy kolejnymi kartami i konieczność dostosowywania swojej strategii, nie tylko do przeciwników, ale zmieniającej się gry spowodowała że zakochaliśmy się w tym tytle. Sympatyczne zwierzaki i proste zasady pozwalają spróbować swoich sił młodzierzy i początkującym graczom. 

oo5.777031.600x0

oo3.375520.600x0