Zapowiedź - Kostaryka

Opublikowano: piątek, 05, maj 2017

kostarykaJuż niedługo na rynek trafi nasza kolejna nowość - Kostaryka. W rozwinięciu tego posta znajdziecie więcej informacji o grze.

 

 Jeszcze przed wakacjami do sklepów powinna trafić nasza kolejna, tegoroczna nowość - Kostaryka

Odkryj świat zwierząt zamieszkujących las deszczowy. Wybierz się na fotograficzne safari i zabierz ze sobą spragnionych przygód przyjaciół. Z obaczcie gdzie żyją tukany, małpy, jaguary i inne zwierzęta! W każdej rundzie będziecie odkrywać coraz głębiej położone zakamarki lasu deszczowego. Każdy krok wymaga podjęcia decyzji: czy zabezpieczyć swoje odkrycia, czy raczej zapuścić się głębiej w las? W razie niepowodzenia, inny członek wyprawy zgarnie całą sławę za twoje odkrycia. Zaryzykujesz? Uważaj też na natrętne moskity! Sfotografuj jak najwięcej zwierząt i pokaż wszystkim, że jesteś najlepszym odkrywcą, jakiego dotąd widziała Kostaryka! 

 

Nas Kostaryka urzekła prostymi zasadami, które po wytłumaczeniu w 3 minuty, dają masę frajdy. Kostaryka naszym zdaniem sprawdzi się świetnie jako gra, którą bez problemu możecie zabierać na wieczór do znajomych, którzy jeszcze nie grają w planszówki albo jako przerywnik pomiędzy kolejnymi partiami w Ucztę dla Odyna ;) Kostaryka to gra typu push your luck (znacie to uczucie, kiedy możecie zebrać już sporo punktów, ale ten następny żeton na pewno będzie jeszcze lepszy?) , ze całkiem zabawną dawką negatywnej interakcji (jeśli nie zdecydujemy na wzięcie danego zestawu żetonów, inny gracz może nam go podebrać).

Co o Kostaryce mówią recenzenci?

 

Gra jest tak banalnie prosta i dynamiczna, że aż przyjemna. Nie potrafię tego inaczej opisać. (...) Gra również się nie dłuży, niezależnie od liczby graczy i od tego, że już nie mamy naszych badaczy na planszy. Rozgrywki zajmują około 20 minut, a czas spędzony na nich nie wiadomo kiedy mija. 
Tytuł ten z całą pewnością można zaprezentować dzieciom. Wydawca sugeruje minimalny wiek ośmiu lat, ale przypuszczam, że można by było zaprezentować ją maluchom w wieku przedszkolnym. Dla mnie Costa Rica to z całą pewnością dobry filler, który można wyciągnąć na stół w przerwie między czymś cięższym lub w oczekiwaniu na obiad. U nas sprawdził się, jako dobry „otwieracz”, czyli gra, którą zaczynamy spotkanie planszówkowe. Z całą pewnością rozrusza ona wystarczająco nasze szare komórki, aby potem zagrać w coś bardziej wymagającego. W związku z tym polecam ją jako tytuł tej kategorii, czyli filler.
 
Tutaj znajdziecie pełną recenzję z for2players.pl
 
A tu z kolei znajdziecie recenzję jednego z najpopularniejszych anglojęzycznych recenzentów - Toma Vassela z The Dice Tower. 
 
 
 
 
kostaryka
 
PL CostaRica BoxBottom

3D Shot