Skrót zasad Pandemic Survival 2018

Opublikowano: środa, 17, styczeń 2018

Wszystkich fanów gry Pandemia informujemy, że najbliższy turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski Pandemic Survival odbędzie się już za 2 tygodnie, podczas Festiwalu Gier Planszowych w Brzegu.

w najblizszym czasie opublikujemy pełny regulamin oraz zasady rozgrywania turnieju Pandemic Survival.

 

Jeszcze nie wszytskie informacje są do publicznej wiadomości, dlatego publikujemy co możemy abyście mogli się zacząć zapisywać na pierwszy turniej, na bieżąco bedziemy uzupełniać informacje: 

1. Główna nagroda podczas Mistrzostw Świata

Jeszcze nie mamy potwierdzenia nagrody głównej, jednak myślimy, że możemy sie spodziewać nagrody podobnych rozmiarów co 2 lata temu, a wtedy zwycięska drużyna mogła wykorzystać działanie karty Most powietrzny, czyli wyjechać do dowolnego miasta widniejącego na planszy gry Pandemia! 

Jak tylko dostaniemy oficjalne potwierdzenie tegorocznej nagrody na pewno będziemy o tym informować!

2. Główna nagroda w trakcie Mistrzostw Polski

W Mistrzostwach Polski Pandemic Survival weźmie udział maksymalnie 12 dwuosobowych drużyn.

Zwycięska drużyna będzie miała prawo reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Pandemic Survival, oczywiście przejazd, nocleg i wejściówka na wydarzenie, na którym się odbędzie finał będą zapewnione przez organizatorów.

3. Nagrody w trakcie kwalifikacji krajowych

Zwycięskie drużyny otrzymają nagrody-upominki ufundowane przez Wydawnictwo Lacerta oraz*) prawo uczestnictwa w finałowym turnieju, czyli w Mistrzostwach Polski Pandemic Survival.

*) Mistrzostwa Świata  rozgrywane będą z wykorzystaniem angielskiej wersji gry oraz zgodnie ze scenariuszem odczytywanym na bieżąco przez anglojęzycznego prowadzącego. Prawo uczestniczenia w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Pandemic Survival będą miały więc tylko te drużyny, w których choć jedna osoba posługuje się językiem angielskim w stopniu co najmniej komunikatywnym. Uczestnicy turnieju finałowego muszą być pełnoletni.

4. Gdzie odbywać się będą turnieje kwalifikacyjne oraz Mistrzostwa Polski?

Turnieje kwalifikacyjne do Mistrzostw Polski organizowane będą w trakcie sześciu konwentów/targów. Wstępnie wyselekcjonowane imprezy i miasta:

  • Festiwal Gier Planszowych [Brzeg]: 3 lutego 2018 godzina 12:00
  • Targi Fantastyki [Warszawa]: 17 marca 2018
  • Gratislavia [Wrocław] 21-22 kwietnia 2018
  • Gramy [Gdańsk] 14-15 kwietnia 2018
  • Pyrkon [Poznań]: 18-20 maja 2018
  • Pionek [Zabrze] 9-10 czerwca 2018

 Finał, w którym wezmą udział osoby wyłonione w trakcie kwalifikacji krajowych:

  • Wrocław: Dni Fantastyki 29 czerwca - 1 lipca 2018

 

5. Skrót zasad

W rozgrywkach uczestniczyć mogą maksymalnie 24 dwuosobowe drużyny. Do jednej rozgrywki wykorzystana będzie para postaci, dla wszystkich drużyn taka sama. Wszystkie tury będą trwały określoną ilość czasu i będą rozgrywane przez wszystkie drużyny jednocześnie. Wszystkie zdarzenia występujące w grze będą odczytywane przez prowadzącego dla wszystkich drużyn.

Zwycięży drużyna, która jako pierwsza wynajdzie lekarstwa na wszystkie choroby, a jeśli żadnej drużynie się to nie uda, to ta drużyna, która przetrwa najdłużej.

6. Zapisy

Na eliminacje można rejestrować się:

- elektronicznie najpóźniej na 1 dzień przed danym turniejem,
- osobiście w dzień turnieju w miejscu, w którym będzie rozgrywany turniej, w ramach pozostałych wolnych miejsc.

Liczba miejsc na każdym turnieju kwalifikacyjnym jest ograniczona do 24 drużyn (lub mniej dla niektórych miejsc). Priorytet mają zapisy elektroniczne.

Ta sama drużyna ma prawo uczestniczyć w kilku turniejach eliminacyjnych, o ile nie jest drużyną zwycięską z wcześniejszych eliminacji.

Zgłoszenia elektroniczne przyjmujemy za pomocą formularzy:

Rejestrację elektroniczną należy potwierdzić osobiście najpóźniej na 1 godzinę przed rozpoczęciem odpowiedniego turnieju.