Plany wydawnicze 2018 #2

Opublikowano: czwartek, 25, styczeń 2018

pic3729114Za oknami typowo planszówkowa pogoda. Zanim jednak w końcu nastanie białe szaleństwo to mamy dla was kilka informacji o zapowiedzianych już tytułach, a także uchylamy rąbka tajemnicy co chcielibyśmy wydać w dalszej części roku.

 

Magic Maze

Magic Maze

Mag, wojownik, elf i krasnolud wchodzą do marketu... Brzmi jak początek śmiesznego żartu? Gwarantujemy, że będzie jeszcze lepiej! Magic Maze to kooperacja w czasie rzeczywistym. Aby wygrać, wystarczy pomóc naszym bohaterom zebrać cenne przedmioty i opuścić centrum handlowe, nim piasek w klepsydrze się przesypie. Opracujcie strategię i do dzieła! Każdy gracz będzie odpowiedzialny za wykonanie określonych akcji. Uważnie śledźcie planszę, ponieważ przez większość czasu gry... Nie możecie się ze sobą porozumiewać!

Planowana data premiery: luty 2018.

Lutecja

Lutecja

Handel w galijskiej wiosce? Handlujmy! Zagrywaj karty, zbieraj monety, dawaj łapówki, licytuj, obstawiaj i zbieraj zestawy kart. Ta pięknie zilustrowana i wykonana gra karciana dla 2 do 5 osób zachwyci Was prostotą zasad i mnogością możliwości. Uwaga! Gra nie zawiera Asterixa i Obeliksa, ale możecie spodziewać się paru uroczych dzików.

Planowana data premiery: kwiecień/maj 2018

Pandemia: Stan zagrożenia

Pandemic - Stan zagrożenia

W tym roku pojawi się ostatni dodatek do klasycznej Pandemii, który wprowadzi trzy nowe wyzwania: czy potraficie uratować ludzkość przed nieuleczalnymi chorobami, zakażeniami odzwierzęcymi oraz stawić czoło niespodziewanym kryzysom? Czy pokonacie superbakterię, niebezpieczeństwa czyhające na prowincji i wyzwania z kart nagłych wypadków? Dodatek zawiera również 5 nowych postaci i 7 kart wydarzeń.

Planowana data premiery:  drugi kwartał 2018.

Azul

 Azul Udajmy się  nieco cieplejsze rejony - do Portugalii. Tam na zlecenie króla, oszołomionego pięknem Alhambry, będziecie starali się udekorować ściany Królewsiego Pałacu w Evorze. Gra zachwyca wyglądem oraz elegancja zasad, mamy nadzieje, że Was również zachwyci.

Planowana data premiery: kwiecień 2018

 Nusfjord
 pic3729114  

Idąc dalej na północ trafiamy na zapowiedź naszej kolejnej gry. Tym razem w niewielkiej mieścinie na jednej z norweskich wysp. Jeszcze 50 lat temu wieś rozkwitała dzięki połowom dorsza. Dziś  Nusfjord to właściwie bardziej muzeum z niecałą setką mieszkańców. 

W czasie, w którym Uwe Rosenberg osadził grę rzeczy miały się trochę inaczej. Statki krążyły wokół fiordów a skaliste wybrzeże porastały drzewa. Jako właściciel firmy zajmującej się połowem, twoim musisz rozwinąć przystań, powiększyć flotę, wyciąć las i rozwinąć miasto, nie zapominając o zaspokajaniu starszyzny. Oczywiście nie jesteś sam, a konkurencja będzie deptać ci po piętach. 

Wydanie gry jest jeszcze w fazie ustalen, ale mamy nadzieje, że wszystko uda się dogadać i polscy gracze również będa się mogli cieszyć tym tytułem.

Planowana data premiery: 2018

 

Wyspa Skye: Journeyman

 pic3674611 md

 

Jesli pokochaliście Wyspę Skye, to na pewno ucieszy was wiadomość o tym, że planujemy wydać dodatek do tej gry. Jeszcze więcej uciechy z Waszej ulibionej gry ;)

 

Planowana data premiery: 2018

 

Riverboat

pic3812239

 

Z Riverboat wcielicie się w dziewiętnastowiecznego farmera wiodacego zycie na brzegu rzeki Missisipi. Musicie dopilnować aby pola były obsiewane odpowiednimi zasobami, pielęgnowane tak aby zbiory wypłynęły statkami do Nowego Orleanu.

Tytuł w fazie planowania, ale mamy nadzieję, że szybko uda sie dopiąć wszystkie ustalenia.

Planowana data premiery: 2018 

 

Tybor the Builder

pic3730608

Jest to kolejna gra, która mamy duża nadzieję wydać. Gra osadzona jest w Longsdale, mieście, które mogliście poznać w dodatku do gry O mój zboże! 

Planowana data premiery: 2018

Agricola: Artifex Deck

 pic3713432 md  

Pierwszy oficjalny dodatek do nowej edycji Agricoli - wersji dla graczy. Znajdziecie w nim ponad 120 kart pomocników i małych usprawnień, dzięki którym wasza ulubiona gra nabierze jeszcze większych rumieńców.

Planowana data premiery: 2018.

 Agricola: dodatek dla 5-6 graczy
 agricola 5 6 player expansion  

Doskonała wiadomość dla wszystkich fanów Agricoli! W 2018 roku nakładem naszego wydawnictwa ukaże się dodatek, dzięki któremu będziecie mogli walczyć o miano najlepszego rolnika nie tylko w 4, nie tylko w 5, ale w nawet 6 osób!

Planowana data premiery: 2018.

fg