Agricola - The Goodies

  •  Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
2010/06/30 16:04 #847 przez
stworzył temat: Agricola - The Goodies
Serwis GamesFanatic poinformował o planowanym dodatku (a właściwie zbiorze różnych dobrodziejstw) do Agricoli pt. "The Goodies":

www.gamesfanatic.pl/2010/06/30/agricola-the-goodies/

Czy Lacerta będzie zainteresowana wydaniem tego u nas?

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/07/01 23:10 #848 przez przemek
przemek odpowiedział w temacie: Odp: Agricola - The Goodies
Za 60$, czyli prawie 200zł nikt nie kupi zestawu zawierającego niecałe 100 kart, 5 plansz i kilkudziesięciu znaczników. Zwłaszcza, że znaczniki i plansze można zakupić np. we Wrocławiu w sklepie Ludicus (Magnolia Park)  ;)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/07/29 20:55 #850 przez uiek
uiek odpowiedział w temacie: Odp: Agricola - The Goodies
A nie myślałeś Przemku żeby wziąć te "niecałe 100 kart" (X-deck, Oe-deck, CZ-deck, deck-deck), dodać do nic G-deck (gamers deck) składający się ze 120 kart i te 220 kart (czyli 4 talie) zamknąć w pudełku i wydać?

Wiem, że talia Z nie cieszy się dobrą sprzedażą, ale moim zdaniem może być to wynik stosunku ceny do zawartości oraz opakowania (które specjalnie atrakcyjne nie jest).

Myślę, że jakby powyższy zestaw zamknął się w rozsądnej cenie to iluśtam geeków (count me in!) spokojnie by go zakupiło.

Najwyżej możecie spróbować zrobić na niego preorder aby zbadać popyt.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/07/31 15:31 #851 przez przemek
przemek odpowiedział w temacie: Odp: Agricola - The Goodies
Problem w tym, że ceny na pozostałe dodatki są mniej więcej takie same jak na Talię Z. Cztery dodatki kosztowałyby cztery razy tyle co Talia Z.

Niestety na cenę produkcji oraz praw autorskich nie mamy wpływu. Aby obniżyć cenę dodatkowych talii należałoby ich zamówić więcej w ramach jednego nakładu, ale po co zamawiać dodatków więcej niż zostało sprzedanych podstawowych wersji gry?

Do czasu, gdy nasi partnerzy/koordynatorzy trzymają się niezbyt taniej drukarni nie jesteśmy w stanie nic zdziałać.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/02/05 15:30 #878 przez oopsiak
oopsiak odpowiedział w temacie: Odp: Agricola - The Goodies
Teraz The Goodies kosztuje ok 130 zł w polskich sklepach. Taka cena jest całkiem do przyjęcia, szkoda, że nie planujecie wydać tego po polsku. A jeszcze teraz wyszedł leśny deck... Wychodzi na to, że trzeba będzie wymienić polską podstawkę na angielską, bo fatalnie gra się z mieszanymi kartami : /

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/06/29 18:01 #904 przez Darekosa
Darekosa odpowiedział w temacie: Odp: Agricola - The Goodies
Agricola jest moją ulubioną grą, jetem wręcz fanatykiem, dlatego po karty pojechałem sobie do Ostrawy. Za talie X,CZ, i austryjacką zapłaciłem 270 koron czeskich co daje ok. 45 złotych. Do Czech nie opłaca się już jechać po nic. Mają drogi alkohol, słodycze, spodnie, zabawki, nawet samochód wychodzi drożej niż u nas, a jednak potrafili wydrukować te karty tanio. Biorąc pod uwagę, że jest ich cztery razy mniej niż nas, argumenty o domniemanej wysokiej cenie i nieopłacalności dystrybucji mnie osobiście nie przekonują.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.