Trwałość Kart/Koszulki

Więcej
2008/10/19 12:28 #551 przez Alex
Alex stworzył temat: Trwałość Kart/Koszulki
Zastanawiam się nad kupnem koszulek do Agricoli, powodów jest kilka:

- Karty nie wydają się najsztywniejsze, wydaje się że przy częstym użytkowaniu będą miały tendencje do wyginania i odkształcania się.

- Rysy, ryski i tym podobne. Samoznaczące się karty, po pewnym czasie odbierają przyjemność z losowania kart (jasne, zawsze można nie zwracać uwagi, ale niektóre rzeczy wchodzą do umysłu mimowolnie. I co wtedy? Udawać że się nie wie jakie karty mają inni, podczas gdy się wie?)

- Ewentualne umieszczanie poprawek (błędy zmieniające grę na paru kartach) i tłumaczeń dodatków (dodatkowe karty, talia L, X i przyszłe)

Dlatego też mam parę pytań. Jak wyglądają wasze karty po większej ilości gier? I jakie koszulki osobiście polecilibyście - standardowe czy mini (Yu-Gi-Oh!) ? Interesują mnie takie czynniki jak łatwość tasowania, to czy karty nie przesuwają się w protektorze, nie wylatują z niego, usztywnienie karty i ewentualne miejsce na dodanie tam wydrukowanych poprawek.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/10/20 11:18 #552 przez Sztefan
Sztefan odpowiedział w temacie: Odp: Trwałość Kart/Koszulki
No właśnie karty w Agricoli są trochę za cienkie. Nie wiem jak szybko się zyżywają, bo od początku mam swoje w folijkach. ;)

Karty mają standardową wielkośc planszówkowych kart, czyli węższe niż normalne karty. Najlepszymi koszulkami byłyby pewnie Mini Deck Protector, czy tam YuGiOh. Niestety kart w Agricoli jest za dużo. W sensie cena większej ilości takich koszulek jest trochę zabójcza.

Ja stosuję zwykłe koszulki Ultra Pro Silver. Są trochę za duże, ale da się przeżyć. Szczególnie, że tasujesz karty tylko raz przed samą grą. Sporo już grałem i ani jedna folijka się jeszcze nie zniszczyła. Także polecam, szczególnie, ze cena znacznie milsza od deck protectorów. No i grając jedną talią nie trzeba foliować wszystkich kart.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/10/20 21:03 #553 przez Grzegorz
Grzegorz odpowiedział w temacie: Odp: Trwałość Kart/Koszulki
Po ponad 40 rozgrywkach nowa edycja karty moje nadal wygladaja jak nowe. Moim zdaniem sa bardzo trwale.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.