Przedsprzedaż i premiera Książąt Florencji

Opublikowano: czwartek, 26, kwiecień 2007

Nasza przygoda z wydaniem Książąt Florencji dobiega właśnie końca. Trzeba przyznać, że tak wielkiego poślizgu jeszcze nigdy nie udało nam się osiągnąć. Poprzez fakt uczestniczenia w międzynarodowym projekcie nasze wysiłki związane z przyspieszeniem wydruku niestety kompletnie w niczym nie pomogły. Możemy się za to pochwalić przygotowaniem nie tylko wersji polskiej, ale również sporą pomocą w przygotowaniu wersji niemieckiej, włoskiej i hiszpańskiej Smile

Jak na grę, która miała ujrzeć swiatło dzienne pod koniec sierpnia 2006 (wtedy polskie pliki były gotowe) nie jest to jednak mocnym pocieszeniem. Mamy więc nadzieję, że sam fakt oddania w Wasze ręce gry oraz dodatków do niej zrekompensuje tak długi czas oczekiwania.

Czytaj więcej: Przedsprzedaż i premiera Książąt Florencji

Polska premiera Książąt Florencji

Opublikowano: piątek, 06, kwiecień 2007

Nie chcąc trzymać wszystkich planszówkowych fanów dłużej w niepewności pragniemy podzielić się informacjami, które otrzymaliśmy z drukarni. Data przekazania nam Książąt Florencji została ustalona na 17 tydzień 2007 roku, co przekłada się na tydzień pomiędzy 23 a 27 kwietnia. Kilka dni wcześniej standardowo rozpocznie się przedsprzedaż.

Z powodu następującego zaraz po 17-tym tygodniu "długiego weekendu" staramy się, aby gra dotarła do nas raczej 23 niż 27 kwietnia, abyśmy zdołali wysłać wszystkim gry zanim wyjedziecie na zasłużony odpoczynek.

Czytaj więcej: Polska premiera Książąt Florencji

Kolejna zmiana terminu wydania Książąt Florencji

Opublikowano: czwartek, 14, grudzień 2006
Po raz kolejny firma Quined Games przesuwa termin oddania Książąt Florencji o 3 tygodnie. Obecnie podawaną datą produkcji gry jest koniec stycznia 2007. Głównym powodem podawanym przez właściciela firmy jest fakt opóźnień wprowadzonych przez grafika opracowującego nową szatę oraz spory nakład pracy na przygotowanie sześciu wersji językowych gry. Prace nad polską wersją zostały ukończone już w sierpniu, podczas gdy wersje dla innych języków zostały oddane i potwierdzone dopiero na przełomie października i listopada. Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na ogłoszenie oficjalnej daty rozpoczęcia produkcji gry.

Co nowego we Florencji?

Opublikowano: poniedziałek, 22, styczeń 2007

Książęta Florencji - manuskryptZgodnie z informacjami z firmy Quined Games (koordynatora projektu Książęta Florencji) gra została przekazana do druku. Dokładną datę zakończenia produkcji poznamy prawdopodobnie po zakończeniu międzynarodowych targów gier i zabawek odbywających się na początku lutego w Norymberdze.

Na targach gra zostanie zaprezentowana po raz pierwszy w nowej szacie graficznej. Już teraz zapraszamy do stoiska holenderskiego wydawcy QWG (Quined Games & White Goblin Games).

Czytaj więcej: Co nowego we Florencji?

Ostatnie wiadomości na temat Książąt

Opublikowano: czwartek, 19, październik 2006

Polska plansza graczaOd kilku tygodni prace nad Książętami znacznie zwolniły. Pomimo faktu, że polska wersja została ukończona już około miesiąc temu (choćby sam fakt, że na naszej stronie jest dostępna instrukcja) - pozostałe wydawnictwa nie przykładały się do pracy.

Przez minione dwa tygodnie LACERTA opracowywała instrukcję w językach: niemieckim, włoskim i hiszpańskim. Pomimo zakasania przez nas rękawów i wykonania pracy za innych - koordynator projektu (Quined Games) poinformował wszystkich uczestników, że z wysokim prawdopodobieństwem gra nie będzie wyprodukowana przed Świętami Bożego Narodzenia.

Poniżej zamieszczamy część wiadomości, którą otrzymaliśmy od koordynatora:

"I find it not good enough to finish the project now (finalization within 3 days, production end of november). There are too many uncertainties right now, and thus quality is compromized. The game will see the daylight of course, but -due to printing house demands- must in my opinion be delayed until beginning next year (things from our side can of course be rounded up in the coming weeks)."

Bardzo nam przykro, że prawdopodobnie nie będziemy mogli zaoferować Książąt jako świątecznego prezentu, ale musimy grupowo zacisnąć kciuki i może jednak sytuacja się zmieni.