Dobra wiadomość - wydajemy Puerto Rico!

Opublikowano: niedziela, 22, lipiec 2007

Puerto RicoTo było chyba największe wyzwanie, z którym zmagaliśmy się do tej pory. Puerto Rico było grą od której zaczęła się cała nasza przygoda z wydawnictwem. To właśnie ta gra miała być pierwszą, którą wydamy. Nasze rozmowy z firmami Ravensburger oraz Alea trwały nieprzerwanie od maja 2006. W trakcie tego ponad rocznego okresu negocjacji sytuacja zmieniała się kilkukrotnie. Raz byliśmy na wozie, a raz pod nim. Finalnie jednak wszystko zakończyło się wielkim sukcesem.

Wydajemy Puerto Rico!

Co więcej - mamy prawo zmienić ją graficznie, w związku z tym już od miesiąca pracujemy nad grafikami, które umieścimy na żetonach z budynkami. Nasza wersja będzie miała również zmienioną grafikę planszy, na której układane są budynki na początku gry. Oryginalna wydawała się nam zbyt surowa. Bez zmian graficznych pozostaną plansze graczy oraz żetony produktów (kukurydza, indygo, cukier, kawa i tytoń).

Puerto Rico - plansza gracza

Puerto RicoŻeby niespodziankom nie było dość postanowiliśmy również, aby w polskim wydaniu gry znalazł się również oficjalny dodatek do tej gry (14 nowych budynków). W instrukcji znajdzie się również opis oficjalnego wariantu gry dla dwóch osób.

Gra powszechnie znana jest jako Puerto Rico, jednak w języku polskim istnieje jej odpowiednik: Portoryko. Jesteśmy ciekawi który tytuł Wam się bardziej podoba? Macie szansę podzielić się z nami opinią poprzez udział w sondażu.

Gra ukaże się w sprzedaży wczesną jesienią. Mamy nadzieję, że wiadomość ta wywoła uśmiech na twarzach wielu z Was.

Puerto Rico - plansza gracza
comments