Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Świata w Agricoli 2013

Opublikowano: środa, 29, maj 2013

Mistrzostwa Polski w Agricoli 2013 Aby zaspokoić ciekawość wszystkich oczekujących na Mistrzostwa Polski w Agricoli 2013, spieszymy z informacją, że - podobnie jak 2 lata temu - wybraliśmy 3 miasta i 3 festiwale gier planszowych, w trakcie których zorganizowane zostaną eliminacje Mistrzostw Polski w Agricoli 2013.

Wybranymi imprezami są:

1. Nowa Gralicja (Kraków): 8-9 czerwca 2013
2. Gramy (Gdynia): 15-16 czerwca 2013
3. Kocioł (Warszawa): prawdopodobnie ostatni weekend września. Dokładny termin zostanie potwierdzony.

Eliminacje składać się będą z dwóch rozgrywek: jednej bez kart (wariant rodzinny) oraz jednej z kartami. Karty losowane będą z pełnej talii i wybierane przez graczy w systemie "draft". Łączna suma punktów zdobyta w trakcie obu rozgrywek zadecyduje o miejscu w rankingu. W przypadku remisu decydować będzie liczba punktów zdobyta w rozgrywce z kartami.

Nagrodami dla najlepszych graczy we wszystkich trzech eliminacjach Mistrzostw Polski w Agricoli 2013 będą gry Wydawnictwa Lacerta. Największą nagrodą będzie jednak możliwość reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata w Agricoli 2013, które odbędą się w listopadzie 2013 w Wiedniu. Wydawnictwo Lacerta pokryje koszty przejazdu oraz noclegu dwóm najlepszym graczom wyłonionym w trakcie Mistrzostw Polski. Dwie kolejne osoby również będą miały prawo uczestniczyć w rozgrywkach w Wiedniu, jednak w ramach własnego budżetu. Prawa do wyjazdu nie można odstąpić innej osobie.

W przypadku braku możliwości wzięcia udziału Mistrza lub Wicemistrza w rozgrywkach w Wiedniu, możliwość wyjazdu zaproponowana zostanie osobom, które zajęły kolejne miejsca.

W eliminacjach będą mogli wziąć udział wszyscy uczestnicy festiwalu w wybranym mieście. W trakcie każdego z nich, w eliminacjach będzie mogło jednak wziąć udział tylko maksymalnie 20 osób. Z uwagi na ten fakt będziemy prowadzić zapisy internetowe. Wszystkie osoby zarejestrowane przez internet będą miały pierwszeństwo na liście uczestników przed osobami zgłaszającymi się w trakcie danego festiwalu. Brak potwierdzenia udziału u organizatora (fizycznie w Krakowie, Gdyni lub Warszawie) na 1 godzinę przed rozpoczęciem eliminacji spowoduje wykreślenie z listy zarejestrowanych uczestników.

Aby zarejestrować się internetowo, prosimy o wysłanie emaila na adres: agricola2013[małpa]lacerta.pl
W treści emaila prosimy podać:

1. Imię i nazwisko uczestnika.
2. Miasto, w którym zgłasza się zamiar uczestniczenia w eliminacjach.
3. Numer telefonu

Rejestrować się można tylko osobiście (nie można zgłaszać innej osoby). Każde zgłoszenie potwierdzimy emailem zwrotnym.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!