Nowa Agricola - wersja dla graczy

Agricola - wersja dla graczy

Świat nie stoi w miejscu. Możecie nie wierzyć, ale mija właśnie dziewiąty rok, od kiedy światło dzienne ujrzała gra Uwe Rosenberga: Agricola.

W tym okresie czasu gra została obsypana wieloma nagrodami, w tym zaszczytnym tytułem "Gra Roku 2009" w Polsce.

Dziewiąty rok dla Agricoli to rok zmian. Znana wszystkim do tej pory wersja nie będzie już produkowana, ale zastąpią ją aż dwie gry z linii Agricola.

Pierwsza z nich, którą wprowadzamy do sprzedaży już 27 czerwca, to Agricola - wersja dla graczy. Druga gra z serii nazywać się będzie Agricola - wersja rodzinna i swoją premierę będzie miała w okolicach końca sierpnia.

 

Zapewne zadajecie sobie teraz pytanie: czym gry będą się różnić między sobą oraz czym będą się różnić od wersji, która aktualnie jest w sprzedaży. Już spieszymy z wyjaśnieniem. Podstawowe różnice pomiędzy wersją starą a wersją dla graczy:

  1. Maksymalna liczba graczy w wersji została zredukowana z 5 do 4. Jeśli będziecie chcieli zagrać w większą liczbę osób (5-6), to będzie się należało zaopatrzyć w rozszerzenie. Data publikacji rozszerzenia dla 5-6 graczy jeszcze nie jest ustalona.
  2. Karty: w nowej wersji mamy do dyspozycji łącznie 96 kart pomocników i usprawnień (zamiast uprzednio dostępnych 318), czyli mniej niż w wersji poprzedniej. Dodamy, że bardzo duża część tych kart, to karty zupełnie nowe. Autor gry przewiduje, że więkoszść kart "wycofanych" zostanie opublikowanych jako odrębny dodatek, jednak z pewnością nie w 2016 roku.
  3. Cena: zmiany opisane w powyższych dwóch punktach umożliwiły zmianę sugerowanej ceny detalicznej ze 189,95 zł na 169,00.
  4. W pudełku nie ma już dysków oznaczających członków rodziny czy warzywa albo materiały budowlane. Od teraz wszystkie elementy, podobnie jak zwierzęta, są w odpowiednim kształcie.
  5. Z instrukcji usunięto opis wariantu rodzinnego, ponieważ zastąpi go samodzielna gra: Agricola - wersja rodzinna.
  6. Dotychczasowe dodatki do gry Agricola (np. Torfowisko) są zgodne z wersją dla graczy.

Porównanie wersji obecnej do wariantu rodzinnego przedstawimy w lipcu. Mamy nadzieję, że wymtrzymacie :)

Dla wszystkich osób, które chciałyby zaopatrzyć się jeszszcze w wersję aktualnie dostępną w sprzedaży informujemy, że na stanie mamy jeszcze tylko trochę ponad 200 egzemplarzy. Podejrzewamy, że ta końcówka nakładu rozejdzie się w ciągu około miesiąca. Jeśli więc Wasz wybór padnie na wersję 1-5 graczy, to radzimy pospieszyć się z zakupem. W przeciwnym razie będzie trzeba poczekać kilka miesięcy na premierę rozszerzenia.

Tradycyjnie, zapraszamy do zapoznania się z instrukcją gry:

Pliki:

Instrukcja gry planszowej Agricola - wersja dla graczy.
Autor gry: Uwe Rosenberg

Data 08-06-2016
Język  Polski
File Size 5.04 MB
Pobierz 5 771
 

Poniżej prezentujemy kilka fotografii naszego polskiego wydania:

ozio_gallery_nano
 

 

 

 

 

comments