Agricola - Poszukaj świątecznego jajka!

Opublikowano: środa, 19, marzec 2008

Agricola - okładkaPrace nad polską wersją gry Agricola powoli zbliżają się ku końcowi. Druga edycja gry wprowadza kilka zmian w stosunku do pierwszej (niemieckiej) wersji, w związku z czym część z komponentów gry już jest wydrukowana, a część (niestety) jeszcze oczekuje na ostatnie szlify graficzne. Zmianom uległy między innymi: plansza wersji rodzinnej, karty rund wersji rodzinnej, wygląd kart pomocników oraz usprawnień. W nowej wersji dołożonych zostało jeszcze 6 dodatkowych kart (3 karty pomocników i 3 karty usprawnień).

Wraz z wersją podstawową wydajemy w polsce również dodatek do gry - tak zwaną talię Z. Talia ta składa się z 24 kart (12 pomocników i 12 usprawnień). I z tą właśnie talią związany jest konkurs koordynatora projektu - wydawnictwa LookOut Games. W różnych miejscach w internecie umieszczone zostały swego rodzaju Wielkanocne pisanki przedstawiające rysunki pomocników i usprawnień z talii Z. Liczymy na to, że pomożecie je odszukać! Rysunków jest w sumie 24 (po jednym dla każdej karty nowego stosu), a umieszczone są w różnych miejscach na świecie związanych z grami planszowymi lub z Agricolą.

Konkurs znany jest w świecie pod nazwą Agricola Easter Egg Hunt. Nagrody w konkursie są trochę zwariowane. Może być to Agricola w wersji (do wyboru): Polskim, Angielskim, Niemieckim, Francuskim, Hiszpańskim, Czeskim, Holenderskim, a nawet Koreańskim! Może być to również zestaw zwierzątek ręcznie malowanych przez Melissę (wieloletniego patrona i administratora serwisu BoardGameGeek), która przyczyniła sięw dużej mierze nie tylko do powstania angielskiej wersji Agricoli, ale również do powstania wersji polskiej. Oczywiście nagrodami mogą być również inne gry wydawnictwa LookOut Games!

Pełny regulamin konkursu znajduje się na stronie organizatora - wydawnictwa LookOut Games oraz w serwisie BoardGameGeek.

Agricola - okładka