Genua już jest!

Opublikowano: sobota, 28, luty 2009

Genua - zawartość pudełka W dniu wczorajszym polska edycja gry Genua (Die Händler von Genua) szczęśliwie dotarła do naszego magazynu. W dniu dzisiejszym i jutrzejszym rozsyłać będziemy wszystkie gry zamówione w przedsprzedaży. Jednocześnie informujemy, że promocyjna sprzedaż w naszym sklepie internetowym kończy się w dniu jutrzejszym.

Od poniedziałku realizować będziemy zamówienia złożone przez sklepy, więc już we wtorkowe popołudnie możecie o nią pytać w swojej okolicy.

Życzymy udanej zabawy i wielu godzin negocjacji!

Kupcy! Szykujcie się!

Opublikowano: czwartek, 19, luty 2009

Zgodnie z zapowiedziami chcielibyśmy ogłosić, że produkcja świetnej gry negocjacyjnej Genua, autorstwa Rüdigera Dorna, właśnie dobiega końca. Gra produkowana była w Niemczech jako projekt międzynarodowy. Jeśli nie wydarzy się żadna katastrofa, to już w najbliższą środę gra zostanie załadowana na ciężarówkę i wyruszy w swoją (dość długą) drogę do Wrocławia. Można więc ze spokojem powiedzieć, że piątek 27 lutego będzie dniem premiery Genui w Polsce.

Znając terminy, ogłaszamy standardową przedsprzedaż. Cena gry przed jej premierą tradycyjnie jest niższa niż cena sugerowana. Gra w promocyjnej cenie dostępna jest już teraz w naszym sklepie internetowym.
Do każdego zamówienia złożonego w naszym sklepie dokładamy gratis kartę Flux Generator (33 1/3) do gry Wysokie Napięcie.

Bardzo cieszymy się z wydania kolejnej świetnej pozycji, choć premiera zbiegła się niestety z kryzysem kursu złotówki.
Wierzymy jednak w to, że szybko podzielicie nasze wrażenia co do ponadprzeciętności tej gry!

Już teraz możesz zapoznać się z instrukcją gry:

{product_snapshot:id=74,true,false,true,none,150,2,2,center,center}
Pliki:

Instrukcja gry planszowej Genua.
Autor gry: Rüdiger Dorn

Data 10-12-2008
Język  Polski
File Size 3,28 MB
Pobierz 3 615

 

 

 

Witamy po wakacjach!

Opublikowano: piątek, 03, październik 2008

zapowiedź Jak to mówią: wszystko co dobre kiedyś się kończy. Wakacje skończyły się i nawet studenci wrócili już do Wrocławia, więc i dla nas czas już zapomnieć o lecie i powrócić do pracy.

Po pierwsze wszystkim należy się trochę wyjaśnień odnośnie naszych zapowiedzi sprzed wakacji. Jeden z naszych projektów/pomysłów dotyczących następnej gry był już tak daleko posunięty, że uchyliliśmy rąbka tajemnicy. Zapowiedzieliśmy karciankę z pierwszej pięćdziesiątki BGG. Niestety chyba zapeszyliliśmy sprawę tą wypowiedzią i finalnie projekt zakończył się fiaskiem. Zawsze, gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o ..... no właśnie. Autor gry zażyczył sobie tak wielkiej sumy za prawa autorskie, że cena grya odstraszałaby nawet najbardziej zagorzałych fanów.

W trakcie wakacji byliśmy obecni na Mazurconie (lub Kaszubkonie - jeśli mamy być dokładni geograficzne). Tam zagraliśmy w kilka gier, z których jedna dość mocno przykuła naszą uwagę. Po dłuższej chwili namysłu postanowiliśmy sprowadzić ją na polski grunt. Podczas nawiązywania kontaktów z autorem okazało się, że właśnie trwa międzynarodowy projekt mający na celu wydanie tej gry w nowej szacie graficznej. Postanowiliśmy więc przyłączyć się do tego przedsięwzięcia. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami koordynatora projektu, to gra ukaże się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Pamiętając jednak o wszystkich dotychczasowych poślizgach w międzynarodowych projektach zakładamy, że gra ma spore szanse na ukazanie się dopiero na początku przyszłego roku. Jak będzie? Czas pokaże.

W ciągu najbliższych kilkunastu dni wszystko powinno się wyjaśnić, więc trzymajcie rękę na pulsie. Będziemy informować o kolejnych postępach w projekcie :)

Genua - zostań kupcem!

Opublikowano: czwartek, 11, grudzień 2008

Genua - pudełkoPo kilku tygodniach oczekiwania (z Waszej strony) oraz pracy (z naszej) nadszedł czas, gdy możemy oficjalnie powiedzieć jaka gra będzie kolejną pozycją na naszej liście wydawniczej. Tym razem nie jest to gra zmuszająca do planowania czy liczenia. Teraz musicie nastawić się na ciągłe negocjacje ze współgraczami.

Genua to wznowienie świetnej gry negocjacyjnej Rüdigera Dorna. Uprzednio gra wydana była przez wydawnictwo Alea Spiele pod nazwą Die Händler von Genua, a w USA znana jako The Traders of Genoa.

W grze zasady są bardzo proste. Każdy z graczy w trakcie swojego ruchu wciela się w rolę genueńskiego kupca z XVI wieku i porusza po planszy "wieżą kupiecką". W grze dostępne są różne dobra: karty, żetony specjalne, towary oraz dukaty. Każdy ruch wieży jest negocjowany przez kupca z pozostałymi graczami. W zamian za przesunięcie wieży na żądane pole gracze mogą zapłacić kupcowi dowolnymi dobrami. Kupiec może wybrać dowolną z ofert lub ruszyć wieżą w wybranym przez siebie kierunku. Każdy ruch lub akcja możliwa do wykonania po przesunięciu wieży na pole budynku może przynieść graczom zysk. Należy więc tak negocjować z kupcem, aby jak najwięcej zyskać przy okazji wykonywania ruchu lub po wykonaniu akcji.

Czytaj więcej: Genua - zostań kupcem!