Witamy po wakacjach!

Opublikowano: piątek, 03, październik 2008

zapowiedź Jak to mówią: wszystko co dobre kiedyś się kończy. Wakacje skończyły się i nawet studenci wrócili już do Wrocławia, więc i dla nas czas już zapomnieć o lecie i powrócić do pracy.

Po pierwsze wszystkim należy się trochę wyjaśnień odnośnie naszych zapowiedzi sprzed wakacji. Jeden z naszych projektów/pomysłów dotyczących następnej gry był już tak daleko posunięty, że uchyliliśmy rąbka tajemnicy. Zapowiedzieliśmy karciankę z pierwszej pięćdziesiątki BGG. Niestety chyba zapeszyliliśmy sprawę tą wypowiedzią i finalnie projekt zakończył się fiaskiem. Zawsze, gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o ..... no właśnie. Autor gry zażyczył sobie tak wielkiej sumy za prawa autorskie, że cena grya odstraszałaby nawet najbardziej zagorzałych fanów.

W trakcie wakacji byliśmy obecni na Mazurconie (lub Kaszubkonie - jeśli mamy być dokładni geograficzne). Tam zagraliśmy w kilka gier, z których jedna dość mocno przykuła naszą uwagę. Po dłuższej chwili namysłu postanowiliśmy sprowadzić ją na polski grunt. Podczas nawiązywania kontaktów z autorem okazało się, że właśnie trwa międzynarodowy projekt mający na celu wydanie tej gry w nowej szacie graficznej. Postanowiliśmy więc przyłączyć się do tego przedsięwzięcia. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami koordynatora projektu, to gra ukaże się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Pamiętając jednak o wszystkich dotychczasowych poślizgach w międzynarodowych projektach zakładamy, że gra ma spore szanse na ukazanie się dopiero na początku przyszłego roku. Jak będzie? Czas pokaże.

W ciągu najbliższych kilkunastu dni wszystko powinno się wyjaśnić, więc trzymajcie rękę na pulsie. Będziemy informować o kolejnych postępach w projekcie :)