Genua - zostań kupcem!

Opublikowano: czwartek, 11, grudzień 2008

Genua - pudełkoPo kilku tygodniach oczekiwania (z Waszej strony) oraz pracy (z naszej) nadszedł czas, gdy możemy oficjalnie powiedzieć jaka gra będzie kolejną pozycją na naszej liście wydawniczej. Tym razem nie jest to gra zmuszająca do planowania czy liczenia. Teraz musicie nastawić się na ciągłe negocjacje ze współgraczami.

Genua to wznowienie świetnej gry negocjacyjnej Rüdigera Dorna. Uprzednio gra wydana była przez wydawnictwo Alea Spiele pod nazwą Die Händler von Genua, a w USA znana jako The Traders of Genoa.

W grze zasady są bardzo proste. Każdy z graczy w trakcie swojego ruchu wciela się w rolę genueńskiego kupca z XVI wieku i porusza po planszy "wieżą kupiecką". W grze dostępne są różne dobra: karty, żetony specjalne, towary oraz dukaty. Każdy ruch wieży jest negocjowany przez kupca z pozostałymi graczami. W zamian za przesunięcie wieży na żądane pole gracze mogą zapłacić kupcowi dowolnymi dobrami. Kupiec może wybrać dowolną z ofert lub ruszyć wieżą w wybranym przez siebie kierunku. Każdy ruch lub akcja możliwa do wykonania po przesunięciu wieży na pole budynku może przynieść graczom zysk. Należy więc tak negocjować z kupcem, aby jak najwięcej zyskać przy okazji wykonywania ruchu lub po wykonaniu akcji.

Premiera gry będzie miała miejsce na przełomie stycznia i lutego 2009. Projekt koordynowany jest przez kanadyjskie wydawnictwo Filosofia Editions i biorą w nim udział wydawnictwa z sześciu krajów. Trzymajmy kciuki za (standardowy dla tak dużych projektów) brak opóźnień.

comments