Po Wielkanocy do Hawany

Opublikowano: środa, 17, marzec 2010

HawanaWłaśnie otrzymaliśmy potwierdzenie, że produkcja Hawany zakończy się w pierwszej połowie kwietnia. Jeśli termin zostanie dotrzymany przez drukarnię, to gorące jak kubańskie słońce egzemplarze Hawany powinny pojawić się w sklepach w okolicy połowy miesiąca.

Już teraz zapraszamy do zapoznania się z instrukcją.

 

Pliki:

Instrukcja gry planszowej Hawana.
Autor gry: Reinhard Staupe

Data 10-03-2010
Język  Polski
File Size 1,2 MB
Pobierz 3 464

 

I znów ciągnie nas do ciepłych krajów

Opublikowano: wtorek, 29, grudzień 2009

Lacerta - Gra HawanaZa oknem zima. Nie jest to co prawda jeszcze szczyt marzeń dla narciarzy, ale zmarzluchy już tęsknią za słońcem, długimi dniami i ciepłymi wieczorami. Dla wyszstkich tych osób mamy namiastkę tego klimatu.

Przenieśmy się do stolicy Kuby. Hawana to piękne w swojej egzotyce miasto. Wydaje się, że czas tam wciąż stoi w miejscu. Życie toczy się leniwie, ale nikt na to nie narzeka. W małych uliczkach można znaleźć Kubanki skręcające liście tytoniu tworząc najlepsze cygara, a czasami drobny złodziejaszek skubnie nam z kieszeni trochę Peso. Jeśli brak nam czegoś niedostępnego na Kubie, to z pewnością w mało uczęszczanych zaułkach będzie można to kupić jako "prawie" legalny towar. Ciężka praca nie może obyć się bez konieczności zaprzęgnięcia woła, a do tego wszystkiego ten nachalny poborca podatkowy...

Nic dodać, nic ująć. W grze Hawana, autorstwa Reinharda Staupe, znajdziemy przreróżne kolorowe postacie rysowane ręką Michaela Menzla: starą matronę z cygarem w ustach, leniwego obiboka, różnych złodziejaszków, architekta miejskiego, poborców podatkowych, ochroniarza i wiele innych klimatycznych osób. Wszystko to wplecione jest fantastycznie w szybką i lekką grę karcianą, która bez wątpienia dla jednych stanowić może dobry wstęp do bardziej "ciężkiego wieczoru", podczas gdy dla innych będzie przyjemnością samą w sobie. W obydwu przypadkach będzie to pozycja nie do pominięcia.

Gra ukaże się najpóźniej wczesną wiosną 2010 roku.