Premiera - Famiglia oraz wariant solo!

Opublikowano: piątek, 22, lipiec 2011

FamigliaW dniu 22 lipca 2011 roku Wydawnictwo Lacerta opublikowało grę Famiglia autorstwa Friedemanna Friese.

Famiglia to klimatyczna gra karciana, w której dwóch graczy wciela się w role bossów walczących ze sobą gangów. Każdy z nich musi zwerbować z ulicy najlepszych gangsterów wywodzących się z czterech rodzin. Każda rodzina specjalizuje się w innej "branży". Mamy więc do czynienia z Brutalami, Kasjerami czy Najemnikami.

Ten z graczy, któremu uda się zwerbować najbardziej wprawnych gangsterów i stworzyć najbardziej wpływowy gang w mieście, wygrywa grę!

W naszym repozytorium można również pobrać wariant reguł dla jednego gracza. Można tu stanąć oko w oko z gangsterem-robotem, któremu nikt się nie oprze. Czy uda ci się z nim wygrać?

Pliki:

Instrukcja wariantu jednoosobowego gry karcianej Famiglia.
Autor gry: Friedemanna Fries

Data 25-07-2011
Język  Polski
File Size 456 kB
Pobierz 2 084

Czas na karciankę!

Opublikowano: sobota, 21, maj 2011

Famiglia - gra karcianaZ przyjemnością ogłaszamy, że prócz wcześniej zapowiedzianych dwóch gier, już w czerwcu wydamy grę karcianą dla dwóch osób Famiglia autorstwa Friedemanna Friese.

Tym razem gracze będą się wcielać w bossów rywalizujących ze sobą mafii, a ich celem będzie zwerbowanie w swoje szeregi jak najwięcej i jak najlepszych gangsterów. Po ulicy krążą opryszkowie z czterech gangsterskich rodzin. Członkowie poszczególnych rodzin posiadają specyficzne cechy, które odpowiednio wykorzystane poprowadzą gracza do zwycięstwa.

Zapraszamy już teraz do zapoznania się z instrukcją:

Instrukcja gry karcianej Famiglia.
Autor gry: Friedemann Friese

Data 21-05-2011
Język  Polski
File Size 817 kB
Pobierz 2 807