Ora et Labora - premiera

Opublikowano: poniedziałek, 05, grudzień 2011

Ora et Labora - wersja polskaZgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, w dniu dzisiejszym rozpoczynamy rozsyłanie do sklepów polskiej edycji najnowszej gry Uwe Rosenberga Ora et Labora. Gra powinna pojawić się w ofercie Waszych ulubionych sklepów już jutro - o ile sprzedawcy szybko się w nią zaopatrzą.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się już teraz z instrukcją, a od jutra do rozegrania kilku partii.

Zapraszamy również w najbliższy weekend (10-11 grudnia) do Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, na planszówkową imprezę "Wrocław Games Fest" (www.wroclawgamesfest.pl). Na miejscu będzie można między innymi przetestować grę. W czasie trwania tego eventu, w sklepiku z planszówkami będzie mozna również kupić Ora et Labora w promocyjnej cenie!

Godziny otwarcia Wrocław Games Fest to: sobota 10 grudnia w godzinach 10.00 - 20.00 oraz niedziela 11 grudnia w godzinach 10.00 - 18.00.


 
Pliki:

Opis przygotowania rozgrywki w Ora et Labora.
Autor gry: Uwe Rosenberg

Data 16-10-2011
Język  Polski
File Size 1.49 MB
Pobierz 3 383
 

Instrukcja gry planszowej Ora et Labora.
Autor gry: Uwe Rosenberg

Data 16-10-2011
Język  Polski
File Size 2.56 MB
Pobierz 4 245

Ora et Labora - data premiery

Opublikowano: czwartek, 24, listopad 2011

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy potwierdzenie z fabryki, że produkcja polskiej edycji gry Uwe Rosenberga Ora et Labora będzie zakończona w środę, 30 listopada 2011.
Dołożymy wszelkich starań, aby gry dojechały do naszego magazynu w piątek lub sobotę. To oznacza, że już od poniedziałku lub wtorku (5/6 grudnia) gry powinny być dostępne w sklepach z planszówkami. Mamy więc nadzieję, że gra będzie świetnym prezentem mikołajkowym.

Teraz pozostało nam już tylko trzymać kciuki, aby nie spadł śnieg, który może pokrzyżować dość napięte plany logistyczne.

Sugerowana cena detaliczna gry Ora et Labora wynosić będzie 145 zł.

 

Instrukcja do Ora et Labora

Opublikowano: niedziela, 16, październik 2011

Zgodnie z zapowiedzią, w naszym repozytorium umieściliśmy instrukcję do Ora et Labora.

Należy w tym miejscu zaznaczyć, że w pudełku znajdują się cztery części instrukcji:

  • Przygotowanie do gry (2strony)
  • Wprowadzenie do gry (4 strony
  • Instrukcja szczegółowa (8 stron)
  • Indeks wszystkich budynków (12 stron)

Z powyższej listy przed rozpoczęciem gry koniecznie należy przeczytać Przygotowanie do gry oraz jedną z części: Wprowadzenie lub Instrukcja szczegółowa.
Przeczytanie Wprowadzenia umożliwi szybkie rozegranie pierwszej partii i poznanie ogólnych zasad gry. Nie zawiera ono jednak szczegółowych opisów wszystkich sytuacji, które mogą się zdarzyć w trakcie gry. Po rozegraniu pierwszej partii konieczne więc będzie zapoznanie się z Instrukcją szczegółową.

Jeśli podczas gry pojawią się pytania odnośnie działania poszczególnych budynków, z pomocą przychodzi Indeks budynków. Pomimo swojej nazwy nie jest to jednak dokument, który zawiera jedynie opis działania budynków. W tej części instrukcji zawarto również uwagi i spostrzeżenia Uwe Rosenberga zebrane w wielomiesięcznym okresie testów. Można tu znaleźć więc opisy interakcji pomiędzy budynkami, wskazówki co do strategii oraz szczegółowe wyjaśnienia dotyczące najczęstszych dylematów: "do czego mi to potrzebne?", "jak zdobędę ... ?" oraz "co i kiedy warto zbudować". Jest to więc dokument bardzo przydatny dla osób, które zechcą skorzystać z setek godzin doświadczeń graczy testowych oraz podpowiedzi samego autora.

W repozytorium umieściliśmy jedynie dwie części instrukcji, aby pobudzić apetyt wszystkich, którzy mają ochotę zagrać w Ora et Labora. Życzymy przyjemnej lektury.


 

Opis przygotowania rozgrywki w Ora et Labora.
Autor gry: Uwe Rosenberg

Data 16-10-2011
Język  Polski
File Size 1.49 MB
Pobierz 3 383
 

Instrukcja gry planszowej Ora et Labora.
Autor gry: Uwe Rosenberg

Data 16-10-2011
Język  Polski
File Size 2.56 MB
Pobierz 4 245

Data produkcji Ora et Labora

Opublikowano: czwartek, 17, listopad 2011

Dziś otrzymaliśmy z drukarni informację, że w związku z problemami technicznymi produkcja polskiej, włoskiej i japońskiej edycji Ora et Labora musi zostać przesunięta na koniec listopada.

Mamy wciąż nadzieję, że pomimo to gra dotrze do sklepów przed Mikołajem.

Ora et Labora - już niedługo premiera!

Opublikowano: piątek, 14, październik 2011

Ora et Labora - pudełko polskiej edycjiJuż za kilka dni, na targach w Essen, swoją premierę będzie miała najnowsza gra Uwe Rosenberga: Ora et Labora. Na samą imprezę gotowe będą jednak prawdopodobnie tylko egzemplarze niemieckie i angielskie. Pozostałe wersje językowe "właśnie się drukują". Z naszych informacji wynika, że polska premiera będzie na krótko po zakończeniu targów. Nasza edycja czeka w kolejce do druku. Trzymamy więc kciuki, aby pojawiła się na półkach w Waszych ulubionych sklepach najpóźniej na początku listopada.

Korzystając z okazji, odkryjemy rąbka tajemnicy i podzielimy się wrażeniami z przeprowadzonych kilku rozgrywek. W żołnierskich słowach grę po pierwszych rozgrywkach możemy śmiało określić jako "nie do objęcia". Zasady wytłumaczyć można w 5-10 minut, ale ogrom możliwości prowadzenia strategii powoduje, że zapewne znajdą się maruderzy mówiący, że nigdy nie będą w stanie obmyśleć tej najlepszej. Poniżej kilka elementów powodujących, że gra jest naszym zdaniem bardzo dobra.

Czytaj więcej: Ora et Labora - już niedługo premiera!