Zimną wiosną w ciepłe kraje?

Opublikowano: piątek, 20, kwiecień 2012

GoaGOA - Ten długo wyczekiwany tytuł, pomimo kilkuletniej nieobecności na rynku, ma wciąż swoich fanów. Cieszymy się więc z faktu, że prócz dwuosobowej wersji Agricoli, na początku maja ukaże się w sklepach również Goa.

W grze przenosimy się wstecz do czasów, gdy Vasco da Gama wyruszył na wyprawę wokół Afryki, aby odnaleźć morski szlak do Indii. W kilka lat po tym osiągnięciu, na zachodnim brzegu rozkwitają już pierwsze portugalskie kolonie, a kupcy przywożący do Europy przyprawy już myślą o dalszych podróżach. Nie tylko na wschodnie wybrzeże Indii, ale również dalej na wschód - w kierunku Archipelagu Malajskiego i Wysp Korzennych.

Podczas gry będziemy rozwijać się w kilku kategoriach, które spójnie łączą się ze sobą tworząc harmonijny klimat: budowa statków, pozyskiwanie kolonistów, zakładanie nowych kolinii, organizowanie wypraworaz zakładanie i obsiewanie plantacji to jednocześnie klucz do sukcesu.
Gracze będą jednak między sobą rywalizować o każdy zasób, każdą plantację, kolonistę czy możliwość zorganizowania wyprawy.

Drugie wydanie Goa (pierwsze było nieobecne na polskim rynku) zostało poszerzone o dodatkowe cztery żetony oraz wariant Bonanza. Modyfikacji uległy również plansze graczy.

Już teraz polecamy zapoznać się z instrukcją.

Pliki:

Instrukcja gry planszowej Goa.
Autor gry: Rüdiger Dorn

Data 19-04-2012
File Size 6,5 MB
Pobierz 3 487