Druga odsłona konkursu

Opublikowano: wtorek, 18, czerwiec 2013

Santiago de Cuba - nagroda w konkursie LacertyWszystkim, którzy jeszcze nie polubili nas na Facebooku chcielibyśmy przypomnieć, że do końca roku trwa konkurs "Pokaż jak nas lubisz". Regulamin konkursu można znaleźć pod tym linkiem.

Termin najbliższego losowania to 31 sierpnia 2013, a losować będziemy grę Santiago de Cuba (okładka gry widnieje po lewej stronie).

Jeśli jeszcze nie znasz tej lekkiej, przyjemnej i klimatycznej gry, to polecamy jak najszybciej zapoznać się z instrukcją. Możesz ją znaleźć pośród innych instrukcji naszych gier w dziale "Repozytorium plików" lub na stronie do której prowadzi poniższy link.

 
Pliki:

Instrukcja gry planszowej Santiago de Cuba.
Autor gry: Michael Reineck

Data 02-01-2013
Język  Polski
File Size 2,55 MB
Pobierz 2 421

Santiago de Cuba - recenzja

Opublikowano: niedziela, 17, luty 2013

Santiago de Cuba - gra planszowaW serwisie Gamesfanatic.pl opublikowano recenzję jednej z najprostszych, ale najbardziej klimatycznych naszych gier: Santiago de Cuba. Wszystkich chętnych zapraszamy do lektury. Link do recenzji.

Polecamy również zapoznanie się z instrukcją do gry i wypróbowanie swoich umiejętności w rozgrywce.

Instrukcja gry planszowej Santiago de Cuba.
Autor gry: Michael Reineck

Data 02-01-2013
Język  Polski
File Size 2,55 MB
Pobierz 2 421

Premiera Santiago de Cuba

Opublikowano: środa, 02, styczeń 2013

Santiago de Cuba w wersji polskiej Już w poniedziałek dotrze do naszego magazynu gra Santiago de Cuba. Gra niestety nie zdążyła do nas dojechać w roku ubiegłym, ale za to prawdopodobnie jest to pierwsza gra opublikowana w 2013 w Polsce :)

Sugerowana cena detaliczna tej gry to 109 złotych.

Sama gra przenosi nas na gwarne ulice drugiego co do wielkości miasta na Kubie. Z uwagi na znajdujący się tu port - miasto ma dość długą tradycję handlową. Nic więc dziwnego, że gracze wcielą się na chwilę w pośredników handlowych starających się okazyjnie nabyć towary i dostarczyć je na statki oczekujące w porcie. Gra jest bardzo klimatyczna. Rysunki Michaela Menzel świetnie oddają charakter gry. Warto dodać, że gra otrzymała tytuł Gry Roku 2012 w Hiszpanii.

W Santiago de Cuba bardzo sprytnie (wręcz niezauważalnie) wpleciony został mechanizm rondla, który jest głównym motorem zdarzeń. Wszystkich zaciekawionych zapraszamy do zapoznania się z instrukcją oraz do wypróbowania swoich umiejętności handlowych w gorącym, kubańskim klimacie.