Żegnaj Pandemio!

Opublikowano: poniedziałek, 23, kwiecień 2018

W dzisiejszym świecie nic nie jest trwałe, a jedyną stałą rzeczą jest to, że wszystko się wokół nas zmienia.
W świecie gier planszowych zmiany również następują. Czasami dotykają nas słabiej, a czasami mocniej. Tak też jest w tym momencie.

Po przejęciu firmy Rebel przez Asmodee, odbierana jest nam seria Pandemic. Po wielu latach rozwijania tego projektu, wprowadzeniu na rynek łącznie 8 tytułów z rodziny Pandemic oraz gry Pandemic na urządzenia mobilne, z naszego portfolio znikną:

  • Pandemic - gra podstawowa
  • Pandemic: Na krawędzi - dodatek do gry Pandemic
  • Pandemic: Laboratorium - dodatek do gry Pandemic
  • Pandemic: Stan Zagrożenia - dodatek do gry Pandemic (premiera niebawem)
  • Pandemic Lekarstwo - gra kościana
  • Pandemic Czas Cthulhu
  • Pandemic Legacy Sezon 1
  • Pandemic Legacy Sezon 2

Uwaga! Ważny komunikat!

Z uwagi na rozpoczęty przez nas na początku tego roku turniej Pandemic Survival, od następnego turnieju organizatorem będzie firma Rebel. Wydawnictwo Lacerta przekaże wszystkie informacje odnośnie zwycięzców dotychczasowych turniejów firmie Rebel.

Wyniki konkursu końcoworocznego

Opublikowano: środa, 30, grudzień 2015

Konkurs Pandemic mobileDziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym konkursie końcoworocznym. Chcielibyśmy zaprezentować zwycięskie zdjęcie (po lewej stronie), które zostało przesłane przez Pawła Tyrkina.

Bliskie zwycięstwu były również zdjęcia nadesłane przez Marcela Kruczkowskiego oraz Agatę Pasternak-Komską.

Całej trójce gratulujemy zwycięstwa i przesyłamy drogą emailową nagrody - kody do iTunes umożliwiające ściągnięcie na urządzenie mobilne gry Pandemic: The Board Game.

A wszystkim fanom naszych gier chcemy życzyć udanej zabawy Sylwestrowej oraz wielu sukcesów w 2016 roku.

Pandemic Legacy - premiera już jutro!

Opublikowano: czwartek, 08, październik 2015

Pandemic LegacyNadchodzi wielki dzień. Już jutro, 8 października 2015, światło dzienne ujrzy gra Pandemic Legacy.

To gra inna niż wszystkie. Tak jak w pierwowzorze, grze Pandemia, tematem przewodnim jest oczywiście walka z chorobami, a celem ocalenie świata zanim ludzkość zostanie przez nie zdziesiątkowana. Na walkę mamy 12 miesięcy. W każdym z nich są do zrealizowania cele. Ale czy wszystko pójdzie zgodnie z planem? Czy gra różni się tylko tym od pierwowzoru? Zdecydowanie nie!

Dodatkowo, każda decyzja i każde zdarzenie w grze może spowodować, że gra zacznie się zmieniać. Dzięki systemowi naklejek przyklejanych na karty, planszę i wklejanych do instrukcji gra z czasem będzie się zmieniać. Niekiedy wymagane będzie nawet potarganie niektórych kart i wyrzucenie ich do śmieci. Po kilku rozgrywkach każdy egzemplarz gry będzie inny.

Czy jesteście gotowi na takie wyzwanie?

Jeśli tak, to zapraszamy do nabycia czerwonego i/albo niebieskiego egzemplarza. Dlaczego są dwa? To proste: po pierwsze, nie ma powrotu od wykonanych zmian, a możemy chcieć zagrać jeszcze raz od początku podróży mając świadomość jak podejmowane dziś decyzje wpływają na przyszłość; po drugie, możemy chcieć mieć różne egzemplarze do gry z różnymi grupami znajomych; po trzecie, gra nigdy nie zostanie dodrukowana w żadnym języku. Jeśli więc nie kupić teraz, to kiedy?

Osoby, które zamówiły grę w przedsprzedaży otrzymają swój egzemplarz 8 października od kuriera. Paczki zostały zapakowane i nadane z datą doręczenia na 8 października.

Pandemiczna niespodzianka oraz konkurs!

Opublikowano: niedziela, 27, grudzień 2015

Rok 2015 dla naszego wydawnictwa stał pod znakiem Pandemii. Prócz dodatku Laboratorium, wydaliśmy również wersję kościaną (Pandemic Lekarstwo) oraz Pandemic Legacy. Nic więc dziwnego, że ostatnim akcentem tego roku jest również mała niespodzianka, którą przygotowaliśmy dla fanów tej gry.

Od teraz będziecie mogli cieszyć się polską wersją gry kooperacyjnej Pandemic: The Board Game na urządzenia mobilne działające pod kontrolą systemu Android oraz iOS. Poniżej zamieszczamy kilka zrzutów ekranu z polskiej wersji Pandemii na urządzenia mobilne.

Ogłaszamy również mini-konkurs: prześlijcie nam swoje zdjęcia z dowolną grą Wydawnictwa Lacerta. Trzem autorom najbardziej zwariowanych zdjęć przekażemy kody do bezpłatnego ściągnięcia gry Pandemii na urządzenia z systemem iOS z iTunes.

Warunki konkursu:
1. Konkurs trwa od 27 grudnia 2015 do 30 grudnia 2015, godzina 20:00 CET.
2. Zdjęcia prosimy przesyłać pod adres: konkurs[małpa]lacerta.pl.
3. Zdjęcia muszą mieć rozmiar nie większy niż 1MB.
4. Każda osoba może przesłać maksymalnie 3 zdjęcia.
5. W emailu zgłoszeniowym prosimy o zamieszczenie klauzuli: "Oświadczam, że jestem autorem wszystkich przesłanych zdjęć i wyrażam zgodę na ich publikację przez Wydawnictwo Lacerta na swojej stronie internetowej (www.lacerta.pl) oraz na swoim profilu FB (facebook.com/LacertaPL)".
6. Wydawnictwo Lacerta przekaże, jako nagrodę, trzem osobom kody do iTunes, uprawniające do ściągnięcia gry Pandemic: The Board Game na urządzenie z systemem iOS.
7. Niedotrzymanie któregokolwiek z powyżej wymienionych warunków jest równoważne z rezygnacją z udziału w konkursie.

 

ozio_gallery_nano

Pandemic Legacy - zobaczmy co w sobie kryje

Opublikowano: wtorek, 01, wrzesień 2015

Zaspokajając ciekawość niektórych, a zarazem podsycając niecierpliwość innych, prezentujemy krótki film zawierający kilka ujęć zawartości pudełka gry Pandemic Legacy. Zapraszamy do oglądania.