Power Grid/Funkenschlag po polsku

Opublikowano: wtorek, 20, czerwiec 2006

Na początek...

Naszą przygodę z wydawaniem gier planszowych w Polsce zaczynamy od świetnej planszówki niemieckiego autora Friedemann'a Friese: Funkenschlag. Gra cieszy się sporą popularnością na świecie, co potwierdza 4 miejsce na liście Board Game Geek. Gra jest przewrotna i ciekawa. W każdej turze można odciąć przeciwnikowi możliwość rozbudowy, ale w kolejnej turze samemu można zostać zablokowanym. Gra jest fascynująca zarówno dla tych, którzy lubią przemyślane rozwiązania i podstępne plany jak i dla tych, którzy idą na żywioł i liczą na szczęście.

Po drugie... dwie niespodzianki

Mamy dla wszystkich dwie niespodzianki. Pierwszą jest konkurs na polską nazwę dla gry. My proponujemy "Sieć energetyczna". Chcielibyśmy jednak zaprosić was do dyskusji. Każdy może wypowiedzieć się w ankiecie, którą publikujemy na stronie. Jeśli macie ochotę - podpowiedzcie jak mogłaby się nazywać ta gra w polskiej wersji. O wszystkim zadecyduje sondaż. Osoba, której tytuł wygra - prócz poczucia dobrze wykananego zadania - otrzyma również gratis pierwszy egzemplarz gry w wersji polskiej. 

Drugą niespodzianką jest nowy dodatek. Dodatek ten będzie tym bardziej ciekawy, że będzie na nim..... tak jest: Polska. Więcej na temat dodatku do "Sieci energetycznej" znajdziecie w artykule zamieszczonym w dziale przeznaczonym tej grze.

No i najważniejsze... Czyli kiedy i za ile

W chwili obecnej jesteśmy w fazie końcowej przygotowywań do druku. Najprawdopodobniej gra oraz dodatek ukażą się pod koniec sierpnia lub we wrześniu. O dokładnej dacie będziemy informować na naszych stronach oraz drogą elektroniczną zarejestrowanych użytkowników. Jeśli chodzi o cenę - no cóż... postaramy się, aby gra była tańsza niż obecnie sprzedawana niemiecka wersja. W przedsprzedaży gra będzie z pewnością tańsza.